Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Soustředění v České Lípě a hned první den vážný úraz

9. srpna 2011

Pardubické krasobruslařky v pondělí 8. srpna zamířily jako každý rok směr Česká Lípa, kde se jim stane dočasným domovem zimní stadion, který bude svědkem oddílového soustředění pardubických závodnic. Ty doplní několik závodnic z krasobruslařského klubu Česká Lípa.

Oproti minulým českolipským soustředěním došlo k jedné zásadní změně, kdy závodnice nevyužily možnosti ubytování v turistické ubytovně Adélka, ale pro letošní soustředění využily nabídku na ubytování v Domově mládeže při Střední průmyslové škole v České Lípě. A podle bezprostřední reakce některých účastníků soustředění byla tato změna v ubytování velkým přínosem.

Hned po příjezdu do České Lípy se závodnice sotva ubytovaly a hned je čekaly tréninkové dávky nejen v rámci suché přípravy, ale zejména také na ledové ploše.

Bohužel došlo i k nepříjemnému zranění při posledním večerním tréninku na ledě, kdy pardubická závodnice Terezka Uhlířová při nácviku upadla tak nešťastně, že musela být odvezena do nemocnice. Bezprostřední reakce na ledové ploše při pohledu na výrazné krvavé skvrny na ledě byl odhad na zlomený nos a prokousnutý ret, ale při příjezdu do nemocnice byla diagnóza horší. Terezka měla vyražené dva přední zuby. Vážnost zranění byla umocněna tím, že se jednalo již o druhé zuby a téměř prokousnutý ret vše ještě dovršil. Po nezbytném ošetření bylo nadmíru jasné, že pro Terezku soustředění skončilo a bude nezbytné vyšetření a konzultace s odborníky o dalším postupu léčby.

Ostatní závodnice budou pokračovat v další přípravě dle připraveného tréninkového plánu a budou se s blížícím se pátkem 12. 8. 2011 těšit na konec soustředění. Jejich radost nebude však tvrat dlouho, protože hned v pondělí se začnou připravovat v domácích podmínkách - v pardubické ČEZ Aréně, kde začíná další fáze přípravy před novou sezónou.

Aktuality

  • 8. 10. 2019 Valná hromada KKP 2019

    Krasobruslařský klub Pardubice svolává na úterý 22. 10. 2019 od 17.00 hodin řádnou valnou hromadu, která se uskuteční v Porter salónku restaurace Pivovarka, Palackého třída 250, 530 02  Pardubice. V salónku jsou očekávány závodnice starší 15 let, které mají hlasovací právo, ale také řádní členové a členky KKP oddílu.

  • 5. 10. 2019 Mistrovství České republiky pro rok 2020 v sólových kategoriích

    Krasobruslařský klub Pardubice byl Českým krasobruslařským svazem pověřen uspořádáním Mistrovství České republiky pro rok 2020 v sólových kategoriích žáci, žákyně, mladší žáci, mladší žákyně, nejmladší žáci a nejmladší žákyně.

  • 5. 10. 2019 50. ročník Malé ceny Pardubic

    Dne 23 ÷ 24. listopadu 2019 se uskuteční v entheria areně v pořadí již 50. ročník Malé ceny Pardubic v krasobruslení. Závod je pořádán v rámci Českého poháru v kategoriích ISU systému hodnocení.

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.