Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Český reprezentant trénuje v Pardubicích

Za normálních okolností by byl dnešní druhý den soustředění pardubických krasobruslařek podobný, jako ten včerejší. Ale po příchodu do šatny bylo hned zřejmé, že je zde něco jinak. V šatně se do tréninkového oblékal český reprezentant v krasobruslení a juniorský Mistr České republiky z roku 2006 a 2007.

V Pardubicích se na ledové ploše bruslí bývalý odchovanec pardubického krasobruslení Matěj Novák, který v roce 1993 odešel do pražského USK. Ale je milé, že nezapomíná na své bývalé působiště a dnes se přijel do Pardubic nejen sám "sklouznout", ale také předat svým mladším kolegyním neocenitelné zkušenosti ze svého krasobruslařského života.

Pro závodnice našeho klubu to bylo milé zpestření tréninkové dřiny. Některé Matěje znají a prohodily s ním pár slov před tréninkem, ale mladší závodnice na Matěje pohlížely jak na krasobruslařskou ikonu a bylo vidět, že se snaží ukázat v tom nejlepším světle.

Sympatické na Matějovi bylo, že ke všem krasobruslařkám přistupoval jako by i on sám právě začínal, jednalo se spíše o kamarádskou radu či pomoc s prvkem. Nejdříve  všem ukázal požadovaný prvek a pak případně korigoval některé drobnosti, které bylo pro perfektní zvládnutí daného prvku odstranit.

Uvidíme, kam budou Matějovi kroky směřovat, až se rozhodne definitivně ukončit závodní kariéru, třeba by se mohl stát i úspěšným trenérem mladých talentovaných krasobruslařů..... Bylo by fajn, kdyby tak jako začínal svou kariéru krasobruslaře, zahájil svou trenérskou kariéru právě opět v Pardubicích.

 

 

 

Aktuality

  • 8. 10. 2019 Valná hromada KKP 2019

    Krasobruslařský klub Pardubice svolává na úterý 22. 10. 2019 od 17.00 hodin řádnou valnou hromadu, která se uskuteční v Porter salónku restaurace Pivovarka, Palackého třída 250, 530 02  Pardubice. V salónku jsou očekávány závodnice starší 15 let, které mají hlasovací právo, ale také řádní členové a členky KKP oddílu.

  • 5. 10. 2019 Mistrovství České republiky pro rok 2020 v sólových kategoriích

    Krasobruslařský klub Pardubice byl Českým krasobruslařským svazem pověřen uspořádáním Mistrovství České republiky pro rok 2020 v sólových kategoriích žáci, žákyně, mladší žáci, mladší žákyně, nejmladší žáci a nejmladší žákyně.

  • 5. 10. 2019 50. ročník Malé ceny Pardubic

    Dne 23 ÷ 24. listopadu 2019 se uskuteční v entheria areně v pořadí již 50. ročník Malé ceny Pardubic v krasobruslení. Závod je pořádán v rámci Českého poháru v kategoriích ISU systému hodnocení.

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.