Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Skupina synchronizovaného bruslení ORION Pardubice

Aktuální www stránky skupiny synchronizovaného bruslení Orion Pardubice najdete na


www.teamorion.cz.

 

V roce 1994 se dvanáct děvčat dozvědělo o nové krasobruslařské disciplíně, v které skupina bruslařů provadí určité technické prvky složené do sestavy - bloky, řady, kruhy, které se posunují, otačejí, prolínají.. Důležitá je nejen technická náročnost a přesnost provedení jednotlivých prvků, ale také choreografie a vyjadření hudebního doprovodu. To vše se stalo díky práci a zájmu paní Jany Skřivánkové, která je matkou dvou z děvčat a dlouholetou trenérkou Krasobruslařského klubu Pardubice. Tak vznikla Skupina synchronizovaného bruslení ORION. Paní Skřivánková se musela naučit pravidla a způsob trénování nové disciplíny, vybrala hudební doprovod a složila choreografii. Je tomu tak dodnes - je trenérem, choreografem i duši týmu.

Během prvních let připravila paní Jana Skřivánková dva programy: krátký program "Charleston" a "Passo Double" jako volnou jizdu. S těmito programy se skupina zůčastnila prvního mistrovství republiky a obsadila třetí místo za skupinou Alky z Brna a za skupinou z Olomouce.

V dalši sezóně se počet bruslařů rozšířil na dvacet a byl změněn program volné jízdy složený na hudbu legendarních Pink Floyd - The Wall. V lednu 1996 se skupina umístila na druhém místě na mistrovství České republiky. ORION se zúčastnil také prvních mezinárodních závodu v Milaně nazvaných "Spring Cup", kde v silné konkurenci (včetně týmu z Kanady a USA) obsadil desaté místo. Obě soutěže znamenaly pro závodníky i vedeni týmu velkou zkušenost. V té době již ve skupině ORION hostovalo několik děvčat z Bruslařského klubu Hradec Králové.

V dalších letech skupina obměňovala program, zvyšovala technickou náročnost a účastnila se domácích i zahraničních souteží a mistrovství České republiky. Na domácím ledě se ORION pravidelně umisťoval na druhém místě za brněnským klubem Alky. Důvodem byly zejména neadekvátní podmínky pro trénink a nedostatek hodin na ledové ploše. Hodnocení krasobruslařských disciplín je do značné míry subjektivní a v některých případech o výsledku "rozhodli" domací rozhodčí.

Od roku 1999 - 2006 vyhrával Orion mistrovství České republiky a byl nominován na mistrovství světa, které probíhala v různých zemích Evropy, ale i v USA. Na konci tohoto období se počet členů opět musel zredukoval na 16 členů. V roce 2007 se skupina umístila na mistrovství České republiky na druhém místě za pražskou skupinou Olympia. V sezóně 2007-2008 se Orion pokusil znovu získat titul mistrů České republiky s nově složenými programy a s novými posilami týmu. Skončil opět na druhém místě. V sezóně 2008-2009 se team zúčastnil mezinárodních závodů ve Švýcarsku v Biasce a opět ukázal, že  s 12-ti členkami dokáže vybojovat zlato.

Aktuality

  • 7. 12. 2023 Zrušení tréninku sólo kategorie dne 7.12.2023

    Z důvodu zápasu byl zrušen trénink sólo kategorie dne 7.12. Nahrazen bude 8.12. odpoledne. V sobotu 9.12. je přidán trénink.

  • 1. 12. 2023 8. lekce kurzu bruslení

    Závěrečná lekce podzimního kurzu bruslení se uskuteční v neděli 17.prosince 2023 v enteria areně (malá hala). A právě na tuto lekci bychom chtěli pozvat všechny účastníky v netradičním oblečení - v maskách.

    Neděle 17. prosince 2023 bude karnevalová lekce se začátkem v 14:45 - 15:30 hod pro skupinu "A" a tu 15:30 - 16:15 hodin vystřídá skupina "B".

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.