Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

ORIONU postup v Salzburgu na MS nevyšel

27. ledna 2015

ORION - Junior ORION - Junior

V rakouském Salzburku se tento víkend uskutečnil tradiční Mozart cup - závod skupin synchronizovaného bruslení. Pro ORION a další české týmy byl tento mezinárodní závod nejen porovnáváním sil s velmi kvalitní konkurencí z celého světa, ale zároveň i soutěží nominační. Tři juniorská družstva z Čech si zde zajela o účast na mistrovství světa 2015, které se uskuteční v polovině března v Záhřebu. Mírně favorizovaným celkem bylo naše družstvo Orion - junior, který vyhrál první závod sezóny na domácí půdě jejich největšího soupeře z Brna - skupiny Darlings. Třetím týmem a uchazečem o MS byli jihlavští Starlets.

Salzburk přivítal 60 týmů ze 17.zemí. Nechyběly skupiny patřící již tradičně mezi medailisty z MS a světovou top 10. Téměř 1200 soutěžících se sjelo do rakouského turisticky vyhledávaného centra již ve čtvrtek, kdy proběhlo slavnostní losování.

V kategorii juniorů se sešlo 18 skupin z Rakouska, Německa, Finska, Švédska, Ruska,Itálie, Belgie, Švýcarska, Maďarska, USA a Kanady i Austrálie. Po dopoledních trénincích patřil páteční podvečer první části jejich soutěže - krátkým programům. Už zde se ukázalo, že mladé české týmy, které soutěží v kategorii juniorů prvním rokem, budou patřit do středu startovního pole. Po pěkně zajeté jízdě bylo naše družstvo na 11. místě, Starlets na 13. a Darling na 14. místě. Jak moc jejich vzájemný souboj ovlivní chyby a pády bylo ale patrné už v této fázi soutěže.

 

Role favorita je vždy těžká a naše holky svázala natolik, že nedokázaly v sobotních volných jízdách zopakovat svůj výkon. Čtyřmi pády a pouze základním ohodnocením jednoho z předepsaných prvků ztratily prvenství v nominačním klání a tím zároveň přišly o možnost startu na MS. Ten si vybojovalo družstvo Darlings z Brna díky technicky jednodušší, ale čistě a svižně zajeté volné jízdě. V celkovém pořadí pak české skupiny synchronizovaného bruslení obsadily 12. (Darlings), 13. (Starlets) a 14. místo (ORION - junior). Na dvanácté místo Brňanek nám chybělo pouze celkově 1,8 bodu, což byla moc velká škoda.

 

Závod juniorů s přehledem vyhrála skupina Crystal Ice z Ruska fanózním výkonem. Originální vtipná choreografie v perfektním provedení děvčat trénujících až šest hodin denně v moskevském olympijském centru se stala nezapomenutelným zážitkem. Záznam ze soutěže můžete shlédnout na www.mozartcup.biz.

Aktuality

  • 19. 2. 2024 6. lekce kurzu bruslení

    6. lekce kurzu se uskuteční v neděli 25.února 2024 od 14:30 hod. v malé hale pardubické entheria areny.

    14:30 - 15:15 hod. ..............Skupina "A" 15:15 - 16:00 hod. ..............Skupina "B"

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.