Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Mozart cup 2016 - závod skupin synchronizovaného bruslení

1. února 2016

ORION - Junior ORION - Junior

V rakouském Salzburku se od 22.1÷24.1.2016 uskutečnil tradiční Mozart cup - závod skupin synchronizovaného bruslení. Pro ORION - Junior a další český tým byl tento mezinárodní závod nejen porovnáváním sil s velmi kvalitní konkurencí z celého světa, ale zároveň i soutěží nominační. Dvě juniorská družstva z Čech si zde zajela o účast na "World Sys Challenge Cup 2016", který se uskuteční v polovině března v Záhřebu.

 

Salzburg přivítal 74 týmů ze všech koutů světa. Nechyběly skupiny patřící již tradičně mezi medailisty z MS a světovou top 10. Téměř 1400 soutěžících se sjelo do rakouského turisticky vyhledávaného centra již ve čtvrtek, kdy proběhlo slavnostní losování.

 

V kategorii juniorů se sešlo 19 skupin z Rakouska, Německa, Finska, Švédska, Ruska, Itálie, Belgie, Švýcarska, Chorvatska, Maďarska, Německa, USA i Kanady. Po dopoledních trénincích patřil páteční podvečer první části jejich soutěže - krátkým programům. Už zde se ukázalo, že mladé české týmy, které soutěží v kategorii juniorů druhým rokem, budou patřit do středu startovního pole. Po pěkně zajeté jízdě bylo naše družstvo na 10. místě. Tým Darlings z Brna byl po krátkém programu na 9. místě kousek před našim týmem. Právě s uvedeným týmem naše družstvo soutěžilo o postup na "World Sys Challenge Cup 2016".

 

Naše holky bohužel nedokázaly v sobotních volných jízdách zopakovat svůj top výkon a dopustily se pár chybiček. Bohužel to nestačilo na tým z Brna a tím zároveň přišly o možnost startu na "World Sys Challenge Cup 2016".  Postup si vybojovalo družstvo Darlings z Brna. V celkovém pořadí pak české skupiny synchronizovaného bruslení obsadily 9. (Darlings), 13. místo (ORION - junior). 

 

Závod juniorů těsně vyhrála skupina Crystal Ice z Ruska o 1,34 bodů před družstvem Lexettes z USA.

 

Záznam ze soutěže můžete shlédnout na www.mozartcup.biz.

Aktuality

  • 19. 2. 2024 6. lekce kurzu bruslení

    6. lekce kurzu se uskuteční v neděli 25.února 2024 od 14:30 hod. v malé hale pardubické entheria areny.

    14:30 - 15:15 hod. ..............Skupina "A" 15:15 - 16:00 hod. ..............Skupina "B"

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.