Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Vyprodaná aréna pomohla s návratem... tleskalo 10 050 diváků

Dneska jsme odjížděli do pardubické ČEZ Arény s dvojími pocity. Jednak jsme věřili, že naši hokejisté v druhém zápase na domácím ledu využijí domácího prostředí a v druhém zápase vyhrají. Druhé pocity, osobnější, byly spojeny s vystoupením Terezy Uhlířové o první přestávce dnešního hokejového utkání mezi domácím HC Eaton Pardubice a HC Vítkovice Steel.

Terezka se připravovala na své vystoupení společně se svou trenérkou Ivou Balcarovou, která ji ještě před samotným vystoupením udílela poslední pokyny. Složitější to bylo proti klasickým závodům v tom, že Terezka měla minimální možnost rozjížďky před vystoupením a ještě k tomu nastupovala na nově upravenou ledovou plochu po první třetině extraligového hokeje a díky tomu nestačily pořádně zamrznout rýhy v ledu. A to se při rozjížďce stalo málem osudné a Terezka nemusela vůbec vystoupit. Při rozjížďce a nájezdu na skok najela do rýhy a nepříjemně dopadla na záda a následně se uhodila i do hlavy. Držela se statečně a k jejímu vystoupení ji pomohla vyprodaná hala, kde ji doslova "vytleskalo" 10 050 diváků, tj. vyprodaná ČEZ Aréna Pardubice. Příjemná byla skutečnost, když Terezka spadla, ihned ji přiběhla přímo k ledové ploše podpořit její oddílová kamarádka Bára Lahučká, která ji také svým povzbuzením velmi pomohla. A o tom vlastně kamarádství je.

Terezka je bojovnice a výzvu diváků vyslyšela a po svléknutí absolutně promočené bundy odjela na pozici, kde začíná její volná jízda. To už hlasatel hlásí informace o Terezce a o jejím absolutním vítězství v Poháru ČKS za sezónu 2010/2011.

Diváci v Pardubicích patři k nejlepším v celé České republice a během samotné volné jízdy odměnili Terezku při jednotlivých prvcích velkým potleskem. Bylo příjemné v takové atmosféře zajet volnou jízdu, protože to se při samotných krasobruslařských závodech téměř nikdy nepodaří vytvořit takovou super atmosféru.

"Díky divákům a i díky pomoci trenérky Ivy a Báry Lahučké jsem to nechtěla vzdát. Byla mi zima, když jsem byla celá mokrá, ale řekla jsem si, že to zajedu", řekla Terezka v šatně po samotném vystoupení.

Článek převzat z www.afksport.cz

 

 

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.