Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Soustředění v České Lípě a hned první den vážný úraz

9. srpna 2011

Pardubické krasobruslařky v pondělí 8. srpna zamířily jako každý rok směr Česká Lípa, kde se jim stane dočasným domovem zimní stadion, který bude svědkem oddílového soustředění pardubických závodnic. Ty doplní několik závodnic z krasobruslařského klubu Česká Lípa.

Oproti minulým českolipským soustředěním došlo k jedné zásadní změně, kdy závodnice nevyužily možnosti ubytování v turistické ubytovně Adélka, ale pro letošní soustředění využily nabídku na ubytování v Domově mládeže při Střední průmyslové škole v České Lípě. A podle bezprostřední reakce některých účastníků soustředění byla tato změna v ubytování velkým přínosem.

Hned po příjezdu do České Lípy se závodnice sotva ubytovaly a hned je čekaly tréninkové dávky nejen v rámci suché přípravy, ale zejména také na ledové ploše.

Bohužel došlo i k nepříjemnému zranění při posledním večerním tréninku na ledě, kdy pardubická závodnice Terezka Uhlířová při nácviku upadla tak nešťastně, že musela být odvezena do nemocnice. Bezprostřední reakce na ledové ploše při pohledu na výrazné krvavé skvrny na ledě byl odhad na zlomený nos a prokousnutý ret, ale při příjezdu do nemocnice byla diagnóza horší. Terezka měla vyražené dva přední zuby. Vážnost zranění byla umocněna tím, že se jednalo již o druhé zuby a téměř prokousnutý ret vše ještě dovršil. Po nezbytném ošetření bylo nadmíru jasné, že pro Terezku soustředění skončilo a bude nezbytné vyšetření a konzultace s odborníky o dalším postupu léčby.

Ostatní závodnice budou pokračovat v další přípravě dle připraveného tréninkového plánu a budou se s blížícím se pátkem 12. 8. 2011 těšit na konec soustředění. Jejich radost nebude však tvrat dlouho, protože hned v pondělí se začnou připravovat v domácích podmínkách - v pardubické ČEZ Aréně, kde začíná další fáze přípravy před novou sezónou.

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.