Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Repríza lední revue Svět pohádek a písniček a křest klauna

17. března 2011

Den D pro pardubické krasobruslení nastal právě dnes v 17 hodin. Právě v tento čas byla v pardubické ČEZ Aréně úvodním slovem zahájena repríza úspěšné lední revue Svět pohádek a písniček, kterou nastudovaly závodnice Krasobruslařského klubu Pardubice a které se s touto show vrátily na domácí led od prosincové premiéry a úspěšných vystoupení v městech Pardubického kraje.

Hned na začátek je potřeba říci, že tato lední show by nebyla možná bez podpory partnerů, kteří se finančně či materiálně podíleli na realizaci této revue a kteří se podíleli na mediální prezentaci projektu (viz. prezentace). Nelze také opomenout skutečnost, že samotné peníze revue nezrealizují. K tomu je potřeba i aktivní přístup lidí. Velké díky patří zejména trenérkám, které opět v rámci nácviku eliminovaly drobné chybičky, které by oko návštěvníka nemělo vidět. A to se jim podle dnešní reakce publika povedlo.

Pro pardubickou reprízu jsme si připravili také jedno malé překvapení, které jsme avizovali již i v Pardubickém deníku. Pardubické krasobruslařky ve své choreografii lední revue daly významnou úlohu klaunovi. A právě ten byl podstatou daného překvapení. Vzhledem k tomu, že neměl jméno jsme se rozhodli právě u příležitosti reprízy pojmenovat našeho klauna. Návrhů se sešlo mnoho a nakonec v klubu vyhrálo jméno Štístko, kterým byl klaun pokřtěn. A že to nebyl křest obyčejný svědčí skutečnost, že kmotrem mu byl sám poslanec Evropského parlamentu Ing. Oldřich Vlasák, který společně s primátorkou města Pardubice MUDr. Štěpánkou Fraňkovou a náměstkem hejtmana Pardubického kraje Janem Tichým přijal osobní záštitu nad lední revue Svět pohádek a písniček. A všichni si jistě vybavíme, jak takové křty probíhají. A ani ten náš nebyl výjimkou. Křtilo se šampaňským. O tom svědčil i špunt, který z lahve vystřelil až do výše multifunkční kostky nad ledovou plochou. Následně Oldřich Vlasák symbolicky pokřtil klauna Štístka kapkami lahodného moku.

Po tomto slavnostním aktu pokračovala lední revue již v připraveném harmonogramu a k velkému potěšení diváků. Ti měli možnost se také při osobním rozhovoru moderátorky Majky Schillerové s Oldřichem Vlasákem  dozvědět, že pan poslanec v letech minulých také aktivně sportoval na ledové ploše, ale s hokejkou v ruce. A právě tato aktivita ho dovedla i na pardubický led, kde sehrál utkání hradeckého mužstva proti pardubickému týmu. V derby byl úspěšný pardubický tým, ale ani to nezkazilo skvělý zážitek pana poslance z této dnešní akce.

Během celé lední show byla k vidění vystoupení na melodie:

Ať žijí duchové Tři oříšky pro Popelku
Statistika Pan Tau
         Princezna ze mlejna                  Sněhurka a 7 trpaslíků        
Páni kluci Pátá
Chňapík Mě se líbí Bob
Hannah Montana Vařila myšička kašičku
Tři čuníci Billie Jean
Pomáda Pod dubem, za dubem
Správná parta Mrazík


Z pohledu do publika a z jejich reakce bylo vidět, a zejména i slyšet, že nejen nejmenší návštěvníci našli zalíbení v pohádkových melodiích, ale i jejich starší doprovod v podobě rodičů či babiček a dědečků si našel svou melodii či postavu.

Je příjemné při pohledu do hlediště pardubické ČEZ Arény zjistit, že taková akce bez věhlasných jmen ověnčených olympijskými medailemi dokáže přilákat návštěvníky, kterých se dalo v Pardubicích napočítat 2 500. Samozřejmě i jim patří díky za skvělou atmosféru, která dokázala pardubické krasobruslařky motivovat k těm nejlepším výkonům. Vždyť je to jejich "domácí led a publikum.

Po vystoupení pak čekalo na všechny, kteří se podíleli na úspěšné přípravě dnešního vystoupení, malé poděkování, o které se postarali partneři dnešní show. Jednalo se o dovoz čerstvě upečených 30 ks pizzy, které v 6 druzích mizely mezi krasobruslařkami před očima. Ti, kteří zrovna pizzu nemusí, měli možnost se občerstvit z obložených mís, které byly plné uzeného nářezu, šunky, sýrů a zeleniny.

Všichni si toto závěrečné poděkování v šatně zasloužili, protože hodiny tréninku, nervozity a odříkání je potřeba takto alespoň částečně kompenzovat.Fotogalerii z reprízy lední revue Svět pohádek a písniček najdete zde.

 

Připravili jsme po Vás i náhled videa, jak to vypadalo v  zákulisí po skončení lední reuve.

 

 

Aktuality

 • 30. 9. 2023 Kurz bruslení začína 8.10.2023

  Kurz bruslení začíná v neděli 8.10.2023 v enteria areně v malé hale, zápis a placení v šatně pro veřejnost - hned u vchodu z parkoviště. Zahájení  16:15 - 17:00 - Skupina "A" Zahájení  17:00 - 17:45 - Skupina "B"

 • 26. 9. 2023 Valná hromada KK Pardubice

  Krasobruslařský klub Pardubice svolává na úterý 10.10. 2023 od 18.00 hodin řádnou valnou hromadu, která se uskuteční v restauraci Signál, Jana Zajíce 708, 530 12 Pardubice. V salónku jsou očekávány závodnice starší 15 let, které mají hlasovací právo, ale také řádní členové a členky KKP oddílu.

 • 12. 9. 2023 Podzimní kurz bruslení bude zahájen 8.10.2023

  Podzimní kurz bruslení bude zahájen 8.10.2023. Kurz bruslení je pro děti od 4 let. Lekce bruslení jsou rozděleny do 8 lekcí, když jedna výuková hodina je 45 minut a probíhá jednou týdně vždy o víkendu (neděle). Cena kurzu: 1000,-Kč. Platba předem v den zápisu.
  Přesný datum, začátek a rozdělení do jednotlivých skupin bude upřesněn podle počtu přihlášených účastníků kurzu a podrobné informace o začátku a průběhu kurzu najdete na www stránkách.  

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.