Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Prázdninové volno krasobruslařkám končí

26. července 2012

Prázdniny jsou ve své polovině, počasí nám přeje, co víc si přát.  Vraťme se ještě na konec školního roku. S vysvědčením v kapse se s Pardubicemi a tím i s naším oddílem rozloučila Vendulka Hooper. Spolu s rodiči se přestěhovala zpět do Austrálie. V Adelide, kde v místním krasobruslařském klubu trénovala i o minulých prázdninách, bude pokračovat v tréninku. Vendy, přejeme ti hodně dotočených skoků a krásné piruety i na druhé straně zeměkoule a pozdravuj klokany!

Zná to každý rodič, jež má doma výkonnostně sportujícího potomka… O dvou měsících naprostého volna od povinností si může jen zdát.  Trénovat se zkrátka musí i o prázdninách. Ne jinak tomu je u pardubických krasobruslařek. Některé závodnice měly volno kratší, jiné delší.

Mezi ty s poněkud kratším prostorem pro regeneraci a nicnedělání patří Adélka Pejchová a Terezka Uhlířová. V první polovině července se spolu s kamarádkami z pardubického H.P.M. dance studia staly v Los Angeles pod vedením Markéty Pejchové mistryněmi světa v interpretačním umění! Veleúspěšnou cestu za „velkou louži“ si náležitě užily a vrátily se domů s trofejí nejcennější. Markétě i jejím svěřenkyním gratulujeme!

V tréninkové zátěži už jsou již Karolína Holštajnová a Míša Kocková, která začíná po operaci kotníku opět trénovat. O týden později za nimi na soustředění v Ostravě dorazí i další závodnice našeho klubu Kačky Kubištová, Doubravová a Ševcová, Adélky Pejchová a Doubravová, Markétka Rejmanová, Nikolka Rychtaříková, Terezka Uhlířová, Kristýnka Moličová, Míša … a Kája Ryšavá spolu s triem trenérek - Olgou Holubíkovou, Janou Skřivánkovou a Ivou Balcarovou. Do Ostravy nakonec neodjede Kája Melicharová, které to bohužel nedovolí zranění kolene. Novinkou letošního roku je volba vlaku co by dopravního prostředku. Naše krasobruslařky si vzaly vzor u fotbalové reprezentace, která se na poslední Euro dopravovala prostřednictvím ČD. Bohužel se pro naši minivýpravu nepodařilo zajistit i stejný vůz. J

Tradiční Mezinárodní krasobruslařský camp v Ostravě znamená pro děvčata zahájení tvrdé přípravy na blížící se novou sezónu. Už zde se ukáže, jak která z nich trávila volno a zda si našla čas na zadané kondiční tréninky „na suchu“.   Ostrava znamená několikafázový trénink. Během šesti dnů holky absolvují 12 – 13 tréninkových jednotek na ledě a šest  tréninků „off ice“. Mezi tradiční hlavní trenéry, kteří vedou dopolední lekce techniky, patří na Slovensku působící bývalý ruský reprezentant Volodimir Dvojnikov. Letos jej na ledě doplní bývalý reprezentant v tanečních párech a odchovanec našeho klubu Matěj Novák. S přítelkyní Lucií Sloukovou se budou podílet i na taneční průpravě mimo led. Neodmyslitelnou součástí letní mezinárodní školy je paní Alena Coufalová, která pod jménem Dřevjaná velmi úspěšně reprezentovala ve sportovní gymnastice. Na její kondiční a gymnastické tréninky holky vzpomínají hodně dlouho.

Po týdenním intenzivním sportování v Ostravě trenérky naplánovaly lehké zvolnění. Před dalším soustředěním půjdou závodnice dvakrát na led a opět dostanou „domácí kondiční úkoly“. Do plné zátěže se vrátí děvčata na klubovém pětidenním soustředění v České Lípě. Zde bude prostor nejen na procvičení získaných dovedností, ale i na skládání a renovaci závodních programů. K dispozici bude i plavecký bazén.

I poslední dva týdny se ponesou v tréninkovém tempu, byť již v domácím prostředí pardubické arény. Do přípravy na nadcházející sezónu se již zapojí i seniorská skupina synchronizovaného bruslení Orion a nově složená skupinka Amazonky.

Z předešlých řádků je patrné, že léto holek krasobruslařek je pestré. Držme jim pěsti ať se příprava vydaří co nejlépe a bez zranění.

Autor: MD

Aktuality

  • 7. 12. 2023 Zrušení tréninku sólo kategorie dne 7.12.2023

    Z důvodu zápasu byl zrušen trénink sólo kategorie dne 7.12. Nahrazen bude 8.12. odpoledne. V sobotu 9.12. je přidán trénink.

  • 1. 12. 2023 8. lekce kurzu bruslení

    Závěrečná lekce podzimního kurzu bruslení se uskuteční v neděli 17.prosince 2023 v enteria areně (malá hala). A právě na tuto lekci bychom chtěli pozvat všechny účastníky v netradičním oblečení - v maskách.

    Neděle 17. prosince 2023 bude karnevalová lekce se začátkem v 14:45 - 15:30 hod pro skupinu "A" a tu 15:30 - 16:15 hodin vystřídá skupina "B".

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.