Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Pozici z krátkého programu se na Mistrovství světa neudržela

14. dubna 2012

Dnes bylo oficiálně ukončelo Mistrovství světa v synchronizovaném bruslení 2012, kde měla i svůj reprezentační tým Česká republika a samotné Pardubice. Reprezentační povinnosti si plnily členky pardubické skupiny synchronizovaného bruslení ORION Pardubice.

O krátké zhodnocení posledních dnů na světovém šampionátu jsme požádali vedoucího české výpravy a předsedu Krasobruslařského klubu Pardubice Ing. Petra Melichara.

"Před malou chvílí vyvrcholilo závěrečným ceremoniálem MS SSB. Po dramatickém průběhu VJ si nakonec z haly Scandinavium zaslouženě odvážejí zlaté medaile Švédky. Jejich 1. tým, shodou okolností se jedná o domácí Goteborskou skupinu Surprise, se vyšvihl na zlatý stupínek po výborném výkonu, využil ovšem také drobného zaváhání favorizovanéno týmu Rusko 1, který vedl po KP s poměrně značným náskokem, a pád jej odsunul až na celkové 5. místo. Místo druhé obsadil tým  Kanada 1 a v těsném závěsu za nimi skončilo družstvo USA 1. Medaile nezbyla na loňské mistryně (skončili nakonec šestí) i vícemistryně světa z Finska. Závod měl vynikající sportovní úroveň a odehrával se v bouřlivém prostředí před hledištěm zaplněným zhruba 6 - 7 tisící diváky;  o medailích rozhodovaly pouhé desetinky bodů (mezi prvním a pátým týmem celkového pořadí byl rozdíl pouhých 2,6 bodu).

Druhý soutěžní den bohužel našim děvčatům nevyšel úplně podle jejich představ, představ trenérek a reálné výkonnosti. Po nadějně vypadajícím tréninku a velmi dobrém začátku jízdy přišel bohužel příliš brzy nešťatný pád, který způsobil ztrátu koncentrace a ve zbývajícím průběhu jízdy se již našim děvčatům nepodařilo vymanit z útlumu a přišly ještě navíc další chyby. Výsledkem byla až 17. volná jizda a výsledný pád  na celkové 17. místo, pouhé 0,2 bodů za 16. Austrálií.

Omluvou budiž to, že se jednalo vlastně o první ostré vystoupení omlazeného týmu na mezinárodní scéně, což se na jejich vystoupení jistě projevilo. Všichni však věříme, že tým i trenéři využijí získaných zkušeností a zúročí je v nadcházející sezóně."

Aktuality

  • 7. 12. 2023 Zrušení tréninku sólo kategorie dne 7.12.2023

    Z důvodu zápasu byl zrušen trénink sólo kategorie dne 7.12. Nahrazen bude 8.12. odpoledne. V sobotu 9.12. je přidán trénink.

  • 1. 12. 2023 8. lekce kurzu bruslení

    Závěrečná lekce podzimního kurzu bruslení se uskuteční v neděli 17.prosince 2023 v enteria areně (malá hala). A právě na tuto lekci bychom chtěli pozvat všechny účastníky v netradičním oblečení - v maskách.

    Neděle 17. prosince 2023 bude karnevalová lekce se začátkem v 14:45 - 15:30 hod pro skupinu "A" a tu 15:30 - 16:15 hodin vystřídá skupina "B".

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.