Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Ohlédnutí za 42. ročníkem Malé ceny Pardubic

20. listopadu 2011

V sobotu 19. listopadu 2011 se konaly v pardubické ČEZ Aréně krasobruslařské závody, v pořadí již 42. ročník Malé ceny Pardubic. Pro všechny příznivce krasobruslení z krajského města to mohla být pozvánka na únorové Mistrovství České republiky 2012 v krasobruslení juniorů a Mistrovství České republiky 2012 synchronizovaného bruslení, které se budou konat 4. a 5. února 2012 právě v Pardubicích.

Vraťme se ale zpět k 42. ročníku Malé ceny Pardubic. Malá cena Pardubic byla pořádána jako závod v rámci Českého poháru pro kategorie Nováčci mladší dívky a Nováčci dívky. V kategoriích Nejmladší žačky, Mladší žačky, Žačky a Juniorky to byl závod v rámci Poháru ČKS - A.

Do Pardubic se sjely závodnice z celkem 20 oddílů z celé České republiky. Z pohledu čísel účasti jednotlivých závodnic v kategoriích to bylo pak celkem 88 závodnic.

Samotná příprava 42. ročníku Malé ceny Pardubic probíhala systematicky a z pohledu organizace se nedostavily žádné významné problémy, které mohly samotný závod nějak ovlivnit. Technická příprava - kompletace cen, příprava zázemí apod. proběhla převážně v pátek, proto bylo možné se v sobotu věnovat již klasickým záležitostem spojeným se samotným závodem - prezentace, losování, rozhodčí apod.

Samotné závody začaly hned v 8 hodin kategorií Nejmladší žačky rámci Poháru ČKS, kde náš oddíl měl hned zastoupení třech závodnic - Nikola Rychtaříková, Vendula Hooper a Adéla Pejchová. V průběhu jednotlivých jízd byla s nejvyšším ohodnocením od rozhodčích domácí Nikola Rychtaříková, která nakonec své vedení udržela a závod kategorie Nejmladší žačky vyhrála. Na stupních vítězů ji doplnila na třetím místě další domácí závodnice Vendula Hooper. Na 9. místě pak skončila Adéla Pejchová.

V následující kategorii Nováčci mladší A v rámci Českého poháru byla účast pardubických závodnic také početná. Volnou jízdu zde v rámci soutěžního klání předvedly Denisa Kadlecová a Monika Zyklová (dělené konečné 13. místo), Nicol Zyklová (18. místo) a Michaela Heřmanová (20. místo).

Na začátku polední přestávky byla připravena krasobruslařská exhibice, na které vystoupily Karolína Ryšavá a Kristýna Moličová. Obě si zasloužily potlesk diváků za své předvedené volné jízdy.

Po přestávce na oběd následovala pak kategorie Nováčci dívky, která byla také zařazena do Českého poháru. Zde pardubický klub reprezentovala pouze jedna závodnice - Tereza Uhlířová. Její výhodou či nevýhodou byla skutečnost, že svou volnou jízdu prezentovala jako čtrnáctá a její největší konkurentky jely před ní. Tereza Uhlířová při vyhlašování výsledků vystoupila na bronzový stupínek.

Další kategorií byly Mladší žačky. V této kategorii vyjely na domácí led v rámci sobotního soutěžního klání Markéta Rejmanová a Adéla Doubravová. Obě se umístily v první polovině konečného pořadí, když Markéta Rejmanová obsadila 5. místo a Adéla Doubravová konečné 7. místo.

Předposlení kategorií sobotních závodů byla kategorie Žačky, kde se dalo říci, že se jednalo o oddílový závod, neboť z celkem 14 závodnic v kategorii byly hned 4 z našeho oddílu a v konečném pořadí se do první šestice probojovaly pouze dvě závodnice z jiných oddílů, než z oddílu pardubického. Při vyhlašování výsledků vystoupala na nejvyšší stupínek Karolína Melicharová, na 2. místě se umístila Michaela Kocková, na 5. místě pak Kateřina Doubravová a 6. místo obsadila Kateřina Kubištová.

Závěr soutěžního dne obstarala kategorie Juniorek, které také v rámci Poháru ČKS prezentovaly své volné jízdy. V kategorii byly registrovány pouze 3 závodnice a z toho dvě byly z domácího oddílu - Barbora Lahučká a Karolína Holštajnová. Pouze při této kategorii byl drobný problém, kdy pubertální hokejisté nevkusnými hlasitými projevy narušovali rozjíďku této kategorie. Problém se podařilo vyřešit, sice až na druhý pokus, ale samotné závodní jízdy nebyly již podobným způsobem nijak rušeny. Při závěrečném vyhlašování výsledků obsadily domácí závodnice první dvě příčky - vyhrála Barbora Lahučká a 2. místo obsadila Karolína Holštajnová.

V souvislosti s pořádáním 42. ročníku Malé ceny Pardubic bychom chtěli poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na úspěšné přípravě tohoto domácího závodu. Díky patří také rodičům, kteří svým kulinářským uměním dopřáli požitek také chuťovým buňkám všech domácích závodnic, rozhodčích i přítomných rodičů a pozvaných hostů. Poděkování patří také členkám skupiny synchronizoavného bruslení ORION, které opět zajišťovaly rozhlas.

Poděkování patří také všem obchodním partnerům, kteří finančně či materiálně pomohli k úspěšné přípravě 42. ročníku Malé ceny Pardubic.

Fotogalerii z 42. ročníku Malé ceny Pardubic najdete zde nebo u poskytovatele fotoslužeb pro náš klub u společnosti AFK Sport spol. s r. o. zde.

Aktuality

  • 19. 2. 2024 6. lekce kurzu bruslení

    6. lekce kurzu se uskuteční v neděli 25.února 2024 od 14:30 hod. v malé hale pardubické entheria areny.

    14:30 - 15:15 hod. ..............Skupina "A" 15:15 - 16:00 hod. ..............Skupina "B"

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.