Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Nezahálíme ani když je palermo

10. června 2012

Trénování v Nymburku Trénování v Nymburku

Poslední kapky z rozpuštěného ledu v Pardubicích uschly před více než měsícem a půl. Tečkou uplynulé sezóny byla Valná hromada KK Pardubice. Po ní se již naplno rozjelo přípravné období. Pro výkonný výbor klubu posílený o nově zvoleného pana Miloše Ryšavého vyvstalo několik zásadních úkolů. V nejbližší době je nutné rozhodnout o osudu obou skupin synchronizovaného bruslení, vytvořit podmínky pro vznik nové tréninkové skupiny dětí vybraných z přípravky, zvolit vyhovující variantu letní přípravy o blížících se prázdninách a zajistit co nejlepší možnosti pro trénink všech členů klubu v sezóně 2012/13.

Aby příští sezóna byla úspěšná, nesmí chybět kvalitní letní příprava. Trenérky zvolily stejný model jako v minulých letech. Závodnice si zvyšují kondici nezbytnou atletickou  a gymnastickou průpravou, věnují se nácviku techniky jednotlivých krasobruslařských prvků "na suchu", posilují a jako zpestření zařazují i Touch rugby. V něm se dokonce v květnu úspěšně zůčastnily turnaje. Krasobruslařkám posíleným o tatínky Romanem Kubištou, Markem Rychtaříkem a Paulem Hooperem se dařilo i proti mnohem zkušenějším týmům.

Tradiční součástí našich květnových a červnových víkendů jsou výjezdy za ledem do Nymburku. Dvě tréninkové jednotky jsou věnovány osvěžování již naučených dovedností a skládání nových choreografií. V tomto období jsou pořádány tréninkové campy. Jednoho takového pro členy Projektu talentované mládeže a Sportovního centra mládeže se v prvním červnovém týdnu zúčastnila Karolína Melicharová se svou trenérkou Olgou Holubíkovou.   Na "zkušenou" cestovala do Kravař i další trenérka našeho klubu Ing. Jana Skřivánková. Soustředění vedl uznávaný německý trenér Konig, blízký spolupracovník trenéra mistryně Evropy a světa Caroliny Costener. Součástí tohoto soustředění byl i vzdělávací seminář pro trenéry.

Mimosezónní období přeci jen nabízí trochu víc času i na jiné aktivity. Byť sportovní. Malé slečny Adéla Pejchová, Nikola Rychtaříková a Tereza Uhlířová tančí v HPM studiu Pardubice a po úspěších na domácích soutěžích se chystají za oceán na mistrovství světa. Trenérce Markétě Pejchové, která se i podílí na taneční průpravě našich závodnic, i ostatním tanečnicích držíme v Las Vegas pěsti!

Aktuality

  • 7. 12. 2023 Zrušení tréninku sólo kategorie dne 7.12.2023

    Z důvodu zápasu byl zrušen trénink sólo kategorie dne 7.12. Nahrazen bude 8.12. odpoledne. V sobotu 9.12. je přidán trénink.

  • 1. 12. 2023 8. lekce kurzu bruslení

    Závěrečná lekce podzimního kurzu bruslení se uskuteční v neděli 17.prosince 2023 v enteria areně (malá hala). A právě na tuto lekci bychom chtěli pozvat všechny účastníky v netradičním oblečení - v maskách.

    Neděle 17. prosince 2023 bude karnevalová lekce se začátkem v 14:45 - 15:30 hod pro skupinu "A" a tu 15:30 - 16:15 hodin vystřídá skupina "B".

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.