Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Naše republika byla, je a bude kolébkou úspěšných sportovců

Jako příznivec ledních sportů  jsem rád přijal nabídku záštity nad sportovně - kulturní akcí Krasobruslařského klubu Pardubice – lední revue na motivy pohádkových a muzikálových melodií.

S tímto úspěšným vystoupením pardubičtí krasobruslaři zavítali již  na několik ledních ploch nejen v Pardubickém kraji, nyní se  vracejí na „domovskou půdu“. 17. března se tedy můžeme těšit do ČEZ arény v Pardubicích a věřme, že jejich pohádková revue bude opět vyprodána.

Tato známá východočeská multifunkční hala patří  díky svému zázemí a technickému vybavením nejen k vysokému evropskému nadstandardu, ale je i plně srovnatelná s úrovní nejlepších hal v zámoří. Její všestranné využití je však více než stoprocentní, proto  pardubičtí sportovci  cítí potřebu další, v pořadí již třetí ledové plochy v městě perníku. Nejen krasobruslařský klub, ale i  hokejisté od žáků přes dorostence až po extraligové hráče by tuto další halu plně využili ke svým tréninkům i zápasům. Velice bych jim realizaci jejich plánované výstavby přál a věřím, že se jim to i podaří.

Já sám mám k bruslím a ledové ploše vřelý vztah, jako žák jsem hrál hokej za Hradec  Králové. Dodnes si  rád zajdu na dobrý hokejový zápas. Také své tři dcery jsem přivedl na led v jejich útlém věku a jejich první krůčky na bílých bruslích svěřil do rukou trenérů krasobruslařského oddílu v Hradci Králové.

Snad mi to krasobruslaři odpustí, ale jsem příznivcem spíše tvrdších soubojů na rychlých nožích. Přesto však dokážu ocenit  krasobruslařské výkony a synchronizaci hudby a ladného pohybu. To vše vyžaduje tvrdý trénink, odříkání a také dobré podmínky pro kvalitní přípravu závodníků.

Rád bych se ještě vrátil  do světa hokeje a zmínil výstavu ke sto letům mezinárodního ledního hokeje, kterou zde v Padubicích mohli před třemi lety zhlédnout právě návštěvníci  ČEZ ARÉNY. Tuto putovní expozici si mohli postupně prohlédnout fanoušci na všech významných stadiónech v České republice. Byly zde vystaveny panely s  fotografiemi a texty dokumentujícími století organizovaného hokeje včetně mezníků jeho historie. Tuto expozici jsem inicioval spolu se slovenským kolegou v Evropském parlamentu a někdejší hokejovou legendou Peterem Šťastným. Po vernisáži výstavy v Bruselu jsme ji přenesli i do naší republiky a při příležitosti sto let hokeje jsme vydali také knížku, která  mapuje tuto dlouholetou etapu.

Velice si však vážím nejen hokejových legend, se kterými jsem se mnohokrát sešel, ale také našich úspěšných krasobruslařů, kteří v minulosti odváděli fantastické výkony. Jako například sourozenci Eva a Pavel Romanovi či Hana Mašková. Totalitní režim však některým z nich v rozvoji jejich talentu kladl nepřekonatelné překážky, které museli řešit emigrací. Konkrétně mám na mysli Áňu Vrzáňovou, se kterou jsem měl tu čest sejít se před dvěma lety v Senátu ČR. Přijala tehdy mé pozvání na vernisáž výstavy protikomunistického odboje. Její vzpomínky na krasobruslařské začátky v  Československé republice i pozdější úspěchy a  životní rozhodnutí pokračovat ve své sportovní kariéře za oceánem, byly podkreslené tvrdou dřinou a mnohdy i slzami odloučení od svých nejbližších. Vynikající sportovkyně a jedinečná žena se jistě stala  vzorem pro mnoho dnešních krasobruslařů, a to nejen u nás v České republice, ale i v celém světě.

Lední sporty  mají u nás své velké vzory a mají také na čem stavět. I dnešní doba má své úspěšné závodníky a Česká republika na ně může být hrdá. To v minulých dnech opět dokázala skromná rychlobruslařka Martina Sáblíková svými fantastickými výkony na ledové ploše.

Přeji vašemu krasobruslařskému oddílu mnoho úspěchů, řadu ocenění a plné tribuny nadšených diváků.

Viz. také http://www.vlasak.net/tp/texty-1/medium/2311Oldřich Vlasák, poslanec Evropského parlamentu
www.vlasak.net

Aktuality

 • 30. 9. 2023 Kurz bruslení začína 8.10.2023

  Kurz bruslení začíná v neděli 8.10.2023 v enteria areně v malé hale, zápis a placení v šatně pro veřejnost - hned u vchodu z parkoviště. Zahájení  16:15 - 17:00 - Skupina "A" Zahájení  17:00 - 17:45 - Skupina "B"

 • 26. 9. 2023 Valná hromada KK Pardubice

  Krasobruslařský klub Pardubice svolává na úterý 10.10. 2023 od 18.00 hodin řádnou valnou hromadu, která se uskuteční v restauraci Signál, Jana Zajíce 708, 530 12 Pardubice. V salónku jsou očekávány závodnice starší 15 let, které mají hlasovací právo, ale také řádní členové a členky KKP oddílu.

 • 12. 9. 2023 Podzimní kurz bruslení bude zahájen 8.10.2023

  Podzimní kurz bruslení bude zahájen 8.10.2023. Kurz bruslení je pro děti od 4 let. Lekce bruslení jsou rozděleny do 8 lekcí, když jedna výuková hodina je 45 minut a probíhá jednou týdně vždy o víkendu (neděle). Cena kurzu: 1000,-Kč. Platba předem v den zápisu.
  Přesný datum, začátek a rozdělení do jednotlivých skupin bude upřesněn podle počtu přihlášených účastníků kurzu a podrobné informace o začátku a průběhu kurzu najdete na www stránkách.  

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.