Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Mistrovský titul zůstal v Pardubicích s příchutí účasti na Mistrovství světa

6. února 2012

V prvním únorovém víkendu se uskutečnilo v Pardubické ČEZ Aréně již dlouho očekávané společné Mistrovství České republiky 2012 v krasobruslení juniorů a Mistrovství České republiky 2012 v synchronizovaném bruslení a Přebor ČR seniorek. Vzhledem k prestiži této víkendové akce bylo vše připravováno dlouhé měsíce před samotným konáním a s velkým úsilím nejen členů Krasobruslařského klubu Pardubice, ale také mnoha dobrovolníků.

Sobota začla pro naše krasobruslařky krátkými programy juniorek, kde jsme měli v zastoupení hned 2 účastnice - Karolínu Holštajnovou a Kateřinu Ševcovou. Obě krasobruslařky jsou nováčky v této nejvíce sledované kategorii a své úlohy se domníváme zhostily dobře, kdy po krátkém programu skončila na 11. místě Kateřina Ševcová a na 21. místě Karolína Holštajnová. Poté se obě jmenované připojily ke skupině synchronizovaného bruslení a největší naději domácího klubu - skupiny synchronizovaného bruslení Orion a spolu s dalšími členkami absolvovaly ve večerních hodinách krátký program v rámci Mistrovství České republiky 2012 v synchronizovaném bruslení seniorů. Těžko kdo by v krátkém programu hledal větší chyby, skupina SSB Orion zajela výborně a vylepšila si tím svoje letošní maximum krátkého programu na 42,13 bodů.

V odpoleních hodinách v kategorii žactvo jela také naše menší SSB Amazonky, která skončila těsně za SSB Kometou Praha na krásném druhém místě s 29,83 bodů. Tímto moc gratulujeme.

V neděli absolvovala děvčata svojí volnou jízdu v katerogii juniorek. Konečné pořadí 12. místo pro Kateřinu Ševcovou 76,05 bodů a 20. místo pro Karolínu Holštajnovou 59,06 bodů.

Závěr nedělního programu patřil volným jízdám SSB. Pro nezúčastněné volná jízda trvá neskutečných 4:30 +- 10 sec. Konečné pořadí 1. místo ORION 117 bodů a 2.místo BALANCE 84,20 bodů. Gratulujeme k získání 8. titulu Mistra ČR republiky za dob trvání skupiny ORION, v trošku pozměněném obsazení.

Závěrem lze říci, že získáním titulu Mistrů České republiky pro rok 2012 v synchronizovaném bruslení v kategorii seniorů v podání skupiny synchronizovaného bruslení Orion a krásným druhým místem, a titulem vícemistra pro rok 2012 v synchronizovaném bruslení v kategorii žactvo byly naše členky v hodnocení Mistrovství ČR úspěšné. Vítězství a titul Mistrů ČR zaručil členkám skupiny Orion účast na dubnovém Mistrovství světa v Göteborgu ve Švédsku.

Fotogalerii z Mistrovství ČR 2012 v krasobruslení juniorů a synchronizovaného bruslení najdete zde.

Aktuality

  • 1. 12. 2023 8. lekce kurzu bruslení

    Závěrečná lekce podzimního kurzu bruslení se uskuteční v neděli 17.prosince 2023 v enteria areně (malá hala). A právě na tuto lekci bychom chtěli pozvat všechny účastníky v netradičním oblečení - v maskách.

    Neděle 17. prosince 2023 bude karnevalová lekce se začátkem v 14:45 - 15:30 hod pro skupinu "A" a tu 15:30 - 16:15 hodin vystřídá skupina "B".

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.