Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Český reprezentant trénuje v Pardubicích

Za normálních okolností by byl dnešní druhý den soustředění pardubických krasobruslařek podobný, jako ten včerejší. Ale po příchodu do šatny bylo hned zřejmé, že je zde něco jinak. V šatně se do tréninkového oblékal český reprezentant v krasobruslení a juniorský Mistr České republiky z roku 2006 a 2007.

V Pardubicích se na ledové ploše bruslí bývalý odchovanec pardubického krasobruslení Matěj Novák, který v roce 1993 odešel do pražského USK. Ale je milé, že nezapomíná na své bývalé působiště a dnes se přijel do Pardubic nejen sám "sklouznout", ale také předat svým mladším kolegyním neocenitelné zkušenosti ze svého krasobruslařského života.

Pro závodnice našeho klubu to bylo milé zpestření tréninkové dřiny. Některé Matěje znají a prohodily s ním pár slov před tréninkem, ale mladší závodnice na Matěje pohlížely jak na krasobruslařskou ikonu a bylo vidět, že se snaží ukázat v tom nejlepším světle.

Sympatické na Matějovi bylo, že ke všem krasobruslařkám přistupoval jako by i on sám právě začínal, jednalo se spíše o kamarádskou radu či pomoc s prvkem. Nejdříve  všem ukázal požadovaný prvek a pak případně korigoval některé drobnosti, které bylo pro perfektní zvládnutí daného prvku odstranit.

Uvidíme, kam budou Matějovi kroky směřovat, až se rozhodne definitivně ukončit závodní kariéru, třeba by se mohl stát i úspěšným trenérem mladých talentovaných krasobruslařů..... Bylo by fajn, kdyby tak jako začínal svou kariéru krasobruslaře, zahájil svou trenérskou kariéru právě opět v Pardubicích.

 

 

 

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.