Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Zimní olympiáda dětí a mládeže v kraji Ústí nad Labem byla již zahájena.

18. ledna 2016

Ve velkém stylu začaly Hry VII. olympiády dětí a mládeže ČR. Na chomutovském zimním stadionu v neděli odpoledne začal slavnostní ceremoniál, který sledovalo přes pět tisíc návštěvníků. Vlajkonošem „domácí“ výpravy Ústeckého kraje se nakonec stal skikrosař Tomáš Kraus, který následně se svou dcerou zapálil olympijský oheň.

Samotný slavnostní akt začal výčtem sportovních disciplín, ve kterých bude třináct stovek mladých sportovců soutěžit. Scénáře se zhostil šéf Divadla v pytli Petr Stolař. Poté následoval slavnostní nástup všech 14 krajských výprav v čele se svými vlajkonoši, mezi nimiž byla například hokejová legenda Dominik Hašek (vlajkonoš za Pardubický kraj), jeho spoluhráči David Moravec či Viktor Ujčík (Moravskoslezský resp. kraj Vysočina). Tu čest nést vlajku dostalo i talentované mládí (Kateřina Elhotová, basketbalová reprezentantka či Martin Fuksa, úspěšný kanoista a mistr světa).

Popřát sportovcům jen to nejlepší přišla na pódium popřát ministryně školství Kateřina Valachová, předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, předsedkyně organizačního výboru Jana Vaňhová a v neposlední řadě i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Popřál bych všem zúčastněným sportovcům, abyste to, co jste doma natrénovali, zde na olympiádě naplno zužitkovali. A také bych si velice přál, až budu za několik let sledovat z gauče vrcholná sportovní klání, abyste za Českou republiku přebírali medaile,“ uvedl ve svém projevu hejtman.

Olympijský slib složila před tisícihlavým davem i bývalá běžkyně na lyžích Květa Pecková-Jeriová. Za všechny mladé sportovce slib pronesl ústecký krasobruslař Filip Ščerba a tanečnice Radka Pěkná. Na závěr slavnostního odpoledne zazněla z úst Mariána Vojtka česká hymna a poté už zbývalo jen jediné – zapálení olympijského ohně. Toho se ujal rodák z Děčína, skikrosař Tomáš Kraus.

Po skončení akce obstarala kulturní vložku Ewa Farna s kapelou. Svými písničkami přilákala na taneční parket stovky sportovců a ostatních přítomných.

Aktuality

  • 19. 2. 2024 6. lekce kurzu bruslení

    6. lekce kurzu se uskuteční v neděli 25.února 2024 od 14:30 hod. v malé hale pardubické entheria areny.

    14:30 - 15:15 hod. ..............Skupina "A" 15:15 - 16:00 hod. ..............Skupina "B"

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.