Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Víkendové závody na třech místech republiky...

16. ledna 2012

Pro naše členky začal závodní rytmus tentokrát již v pátek v Uherském Brodu, v sobotu pokračoval v sousedním Hradci Králové a v neděli pokračovali sólisté v Uherském Brodu s skupiny SSB odjely do Jihlavy.

Závody začaly v pátek 13 pro Terezu Uhlířovou, která odjela na letošní první závody do Uherského Brodu, kde se sešla celá špička její kategorie Nováčci - dívky, tzn. kategorie byla plně obsazena všemi 24 závodnicemi. Tereza se umístila po drobném zaváhání na předních místech, skončila na celkovém 6. místě, kde ji lepší umístění zkazil pád. Tento závod byl v rámci Českého poháru.

Sobotní závody měly pardubické krasobruslařky téměř "za humny", neboť se závodilo v sousedním Hradci Králové v rámci VII. ročníku Malé ceny Hradce Králové, závodů Poháru ČKS. Tam odjela nejpočetnější skupina pardubických závodnic, celkem 10 závodnic.

V nejmladší kategorii Nováčků mladších se pardubické mládí umístilo následovně: 3. místo Monika Zyklová, 4. místo Denisa Kadlecová, 7. místo Nicol Zyklová, 9. místo Karolína Ryšavá, 10. místo Michaela Heřmanová a 12. místo Krystína Moličová. 

Kategorie Žačky nejmladší měla zastoupení dvou pardubických závodnic v následujícím pořadí - 7. místo Nikola Rychtaříková a 9. místo Adéla Pejchová.

Adéla Doubravová pak reprezentovala pardubické bruslení v kategorii Žačky mladší a obsadila celkové 4. místo a Kateřina Kubištová pak v kategorii Žačky získala pozici nejvyšší, když svou kategorii vyhrála.

Své hodnocení sobotních královehradeckých závodů nám poskytla trenérka Olga Holubíková. "Hradecké Malé ceny pořádané v sobotu 14.1. se zúčatnilo z našeho klubu celkem 10 závodnic se střídavými úspěchy. Nejlépe si vedla Katka Kubištová, která svou kategorii s přehledem vyhrála a získala zlatou medaili. T.zv. "bramborovou" medaili si vyjela velmi pěknou volnou jízdou Adélka Doubravová a pouze nezdařený dvojitý Rittberger ji připravil o medaili opravdovou. Velká škoda.

V kategorii nejmladší žačky startovaly Adélka Pejchová (9.místo) a Nikola Rychtaříková (7.místo). Zvlášť od Nikolky se čekalo lepší umístění. Nejvíce obsazená našimi závodnicemi byla kategorie nejmladší nováčci - 6 závodnic. Za velmi pěkně zajetou volnou jízdu získala Monika Zyklová bronzovou medaili, hned za ní v těsném závěsu skončila Denisa Kadlecová (4. místo) a Nikol Zyklová (7. místo). Karolínka Ryšavá byla 9., Míša Heřmanová 10. a Kristýnka Moličová 12."

V neděli pak časně ráno odjela pardubická delegace členek skupin synchronizovaného bruslení Amazonky a Orion a závody do Jihlavy. Tyto závody byly pro obě skupiny jednou z posledních příležitostí před únorovým Mistrovství ČR, aby si v ostrých závodech otestovali své umění. A jak se jim to povedlo?

Mladší ze skupin, skupina Amazonky, obsadila ve své kategorii Žactvo stříbrnou příčku a jejich starší kolegyně ze skupiny Orion svou kategorii vyhrály. Obě skupiny tak zvládly svou generálku na únorové Mistrovství ČR v Pardubicích skvěle.

V neděli odjela ještě na závody do Uherského Brodu závodit Vendula Hooper, která v kategorii Nejvladší žačky v rámci Českého poháru obsadila 23. místo.

Aktuality

  • 19. 2. 2024 6. lekce kurzu bruslení

    6. lekce kurzu se uskuteční v neděli 25.února 2024 od 14:30 hod. v malé hale pardubické entheria areny.

    14:30 - 15:15 hod. ..............Skupina "A" 15:15 - 16:00 hod. ..............Skupina "B"

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.