Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Nikola Rychtaříková postoupila na mistrovství Evropy v Espoo do volných jízd

26. ledna 2023

Nikola Rychtaříková Nikola Rychtaříková

Krasobruslařka Nikola Rychtaříková postoupila na mistrovství Evropy v Espoo do volných jízd. Se svým sezonním maximem se česká reprezentantka kvalifikovala do další fáze ME posledním postupovým místem.

 

„Já jsem spokojená, zařadili jsme prvky, co jsem měla natrénované a ty nějak vyšly,“ komentovala těsně po jízdě Rychtaříková, když ještě nevěděla, že její letošní nejlepší výkon 45,64 bodu bude na volnou jízdu stačit. S jízdou byla vesměs spokojená. „Ten výjezd po axelu mohl být trochu čistší, ale jinak dobrý,“ uzavírala dvacátá čtvrtá žena krátkých programů. Do další fáze ME posunulo Rychtaříkovou až zaváhání francouzské krasobruslařky Ley Serny v předposlední rozjížďce. Pak už česká reprezentantka rozdávala jen úsměvy. „Já nevím, co k tomu mám říct. Je to pro mě milé překvapení a budu se ve volné jízdě snažit dát do toho všechno.“

Jednadvacetiletá česká krasobruslařka na mistrovství Evropy odletěla na poslední chvíli místo nemocné Barbory Vránkové. „Byl to pro mě šok, vůbec jsem to nečekala,“ líčila Rychtaříková. Po náročných univerzitních hrách v Lake Placid, kde obsadila devatenácté místo, si tak musela přenastavit hlavu. „Čekala jsem, že budu mít volno, vyřeším si věci do školy, ale musela jsem to zvládnout,“ dodává Rychtaříková. 

Krátké programy že ovládla Gruzínka Anastasiia Gubanovová před dvojicí Loena Hendrickxová a Kimmy Repondová. 

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.