Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Tento víkend se opět pardubické závodnice rozjely na dvě místa republiky

24. ledna 2012

 

Krasobruslařky našeho oddílu se i tento víkend vypravily na různá místa České republiky, aby absolvovaly závody. Jedna závodnice odjela na závody Českého poháru do Brna, kde se uskutečnil Dragon Trophy a další, početnější skupina reprezentantek pardubického krasobruslení odjela do Prahy na Velkou cenu.
Do Brna odjela Tereza Uhlířová, která tak dala přednost pražským závodům Na Nikolajce. Závody, kterých se zúčastnilo v kategorii Nováčci - Český pohár celkem 17 závodnic nakonec znamenaly pro Terezu návrat na stupně vítězů, když v konečném hodnocení obsadila se ztrátou několika desetin konečné 2. místo.
Do Prahy odjížděly nejen závodnice, které měly již jistou účast v závodě, ale také Michaela Kocková, která až do losování musela čekat, zda se závodu bude moci zúčastnit. Důvodem byla plná kategorie a Míše nezbývalo nic jiného, než spoléhat, jestli se některá závodnice na poslední chvíli neomluví či nestihne do losování přijet. Nakonec měla štěstí a závodu se zúčastnila.
"Závod v Praze se nejlépe povedl v krátkém programu Kateřině Kubištové, která svým 3. místem zajela svůj nejlepší letošní výsledek.Bohužel na svou rozjížďku nenavázala Karolína Melicharová, která v rozjížďce předvedla naprosto čistý 2A a 2Lz, ale v samotné jízdě z toho byl pád a u druhého pádu ještě nepříjemně narazila do mantinelu. U Karolíny to byl naopak oproti Kátě Kubištové nejhorší závod sezóny. Míša Kocková a Kateřina Doubravová předvedly slušný krátký program," uvedl předseda KK Pardubice Ing. Petr Melichar.
Ve volné jízdě to byla však naopak. Paradoxem byla i skutečnost, že závodnice pardubického klubu byly nalosovány za sebou do třetí rozjížďky. Oproti krátkému programu svou nejlepší jízdu předvedla Karolína Melicharová, která tak svou 4. nejlepší volnou jízdou nedotáhla bodovou ztrátu z krátkého programu a obsadila konečné 5. místo. U Kateřiny Doubravové zaujmula celý stadion její závěrečná vytažená pirueta, která tak zakončila její volnou jízdu bez vážnějšího zaváhání. U Míši Kockové se možná projevila enormní snaha pokračovat ve výkonech z krátkého programu a velká motivace, ale ta ji zřejmě připravila o bezchybnou volnou jízdu s četnými bodovými srážkami. V poslední rozjížďce pak nastoupila Kateřina Kubištová, která byla největší adeptkou na konečné umístění na stupních vítězů, a které držela palce celá výprava pardubických krasobruslařů. "Zde se projevily její dosavadní menší zkušenosti a závodnická vyzrálost. Sice nezklamala, naopak se ukázala jako velká bojovnice, když ustála několik ne zcela optimálních výjezdů ze skoků, ovšem pád u 2Lz a zmíněné nečisté výjezdy znamenaly posun až na konečné 7. místo celkového hodnocení," pokračoval v hodnocení pražských závodů ing. Petr Melichar.

Krasobruslařky našeho oddílu se i tento víkend vypravily na různá místa České republiky, aby absolvovaly závody. Jedna závodnice odjela na závody Českého poháru do Brna, kde se uskutečnil Dragon Trophy a další, početnější skupina reprezentantek pardubického krasobruslení odjela do Prahy na Velkou cenu.

Do Brna odjela Tereza Uhlířová, která tak dala přednost pražským závodům Na Nikolajce. Závody, kterých se zúčastnilo v kategorii Nováčci - Český pohár celkem 17 závodnic nakonec znamenaly pro Terezu návrat na stupně vítězů, když v konečném hodnocení obsadila se ztrátou několika desetin konečné 2. místo.

Do Prahy odjížděly nejen závodnice, které měly již jistou účast v závodě, ale také Michaela Kocková, která až do losování musela čekat, zda se závodu bude moci zúčastnit. Důvodem byla plná kategorie a Míše nezbývalo nic jiného, než spoléhat, jestli se některá závodnice na poslední chvíli neomluví či nestihne do losování přijet. Nakonec měla štěstí a závodu se zúčastnila.

"Závod v Praze se nejlépe povedl v krátkém programu Kateřině Kubištové, která svým 3. místem zajela svůj nejlepší letošní výsledek.Bohužel na svou rozjížďku nenavázala Karolína Melicharová, která v rozjížďce předvedla naprosto čistý 2A a 2Lz, ale v samotné jízdě z toho byl pád a u druhého pádu ještě nepříjemně narazila do mantinelu. U Karolíny to byl naopak oproti Kátě Kubištové nejhorší závod sezóny. Míša Kocková a Kateřina Doubravová předvedly slušný krátký program," uvedl předseda KK Pardubice Ing. Petr Melichar. 

Ve volné jízdě to byla však naopak. Paradoxem byla i skutečnost, že závodnice pardubického klubu byly nalosovány za sebou do třetí rozjížďky. Oproti krátkému programu svou nejlepší jízdu předvedla Karolína Melicharová, která tak svou 4. nejlepší volnou jízdou nedotáhla bodovou ztrátu z krátkého programu a obsadila konečné 5. místo. U Kateřiny Doubravové zaujmula celý stadion její závěrečná vytažená pirueta, která tak zakončila její volnou jízdu bez vážnějšího zaváhání. U Míši Kockové se možná projevila enormní snaha pokračovat ve výkonech z krátkého programu a velká motivace, ale ta ji zřejmě připravila o bezchybnou volnou jízdu s četnými bodovými srážkami. V poslední rozjížďce pak nastoupila Kateřina Kubištová, která byla největší adeptkou na konečné umístění na stupních vítězů, a které držela palce celá výprava pardubických krasobruslařů. "Zde se projevily její dosavadní menší zkušenosti a závodnická vyzrálost. Sice nezklamala, naopak se ukázala jako velká bojovnice, když ustála několik ne zcela optimálních výjezdů ze skoků, ovšem pád u 2Lz a zmíněné nečisté výjezdy znamenaly posun až na konečné 7. místo celkového hodnocení," pokračoval v hodnocení pražských závodů ing. Petr Melichar. 


 

IV. ročník Dragon Trophy, Brno
Český pohár - Nováčci UHLÍŘOVÁ Tereza 2. místo
XXXI. ročník Velká cena Prahy
Žačky nejmladší RYCHRAŘÍKOVÁ Nikola 8. místo
Žačky mladší REJMANOVÁ Markéta 11. místo
Žačky MELICHAROVÁ Karolína 5. místo
KUBIŠTOVÁ Kateřina 7. místo
DOUBRAVOVÁ Kateřina 10. místo
KOCKOVÁ Michaela 13. místo
Juniorky ŠEVCOVÁ Kateřina 12. místo

Aktuality

  • 8. 10. 2019 Valná hromada KKP 2019

    Krasobruslařský klub Pardubice svolává na úterý 22. 10. 2019 od 17.00 hodin řádnou valnou hromadu, která se uskuteční v Porter salónku restaurace Pivovarka, Palackého třída 250, 530 02  Pardubice. V salónku jsou očekávány závodnice starší 15 let, které mají hlasovací právo, ale také řádní členové a členky KKP oddílu.

  • 5. 10. 2019 Mistrovství České republiky pro rok 2020 v sólových kategoriích

    Krasobruslařský klub Pardubice byl Českým krasobruslařským svazem pověřen uspořádáním Mistrovství České republiky pro rok 2020 v sólových kategoriích žáci, žákyně, mladší žáci, mladší žákyně, nejmladší žáci a nejmladší žákyně.

  • 5. 10. 2019 50. ročník Malé ceny Pardubic

    Dne 23 ÷ 24. listopadu 2019 se uskuteční v entheria areně v pořadí již 50. ročník Malé ceny Pardubic v krasobruslení. Závod je pořádán v rámci Českého poháru v kategoriích ISU systému hodnocení.

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.