Vychováváme hvězdy českého krasobruslení

Krasobruslařka Míša Kocková se nominovala na MČR juniorů

Krasobruslařka Míša Kocková se nominovala na MČR juniorů, které se koná již tento víkend v Příbrami.

Přestože věkově patří Míša ještě do kategorie žaček, rozhodla se letos změřit síly se staršími děvčaty v juniorské kategorii. Mezi juniorkami si vůbec nevedla špatně. Do krátkého programu i volné jízdy zařadila dvojitého Axla. A především vysoké známky za programové komponenty ji v celorepublikovém žebříčku zajistily umístění mezi nejlepšími krasobruslařkami a tím i účast na MČR juniorů, které se koná již o tomto víkendu v Příbrami.

Vyrušili jsme Míšu v její náročné přípravě a položili několik otázek.

 

Jak pro Tebe bylo náročné nominovat se na MČR juniorů?

Letos se sešlo v kategorii víc děvčat než obvykle. Mnoho z nich trénuje i v zahraničí. Každý závod byl velmi náročný, ale nakonec se zadařilo.

 

S jakým cílem pojedeš na MČR?

Chtěla bych předvést to, co na trénincích a jízdy si pořádně užít.

 

Jak probíhá příprava před MČR?

S paní trenérkou ing. J. Skřivánkovou se snažíme zlepšit hlavně techniku skoků. Důležitá je ale i celková dobrá kondice a ladnost pohybů. Chodím na taneční aerobic a na K2.

 

Jak po této náročné přípravě regeneruješ a odpočíváš?

Na odpočinek není moc času. Vrcholí nejen příprava před MČR, ale blíží se také pololetní vysvědčení. A navíc mě už dva týdny trápí nachlazení. Ve volných chvílích piju horký čaj a dopřávám si regenerační koupele.

 

Máš nějaké speciální rituály před závodem?

Rituál snad ani ne. Vozím si sebou zlaté prasátko a plyšovou žirafu a ti mi připomínají, že na mě myslí lidé, kteří nemohou být zrovna se mnou.

Aktuality

  • 12. 11. 2019 7. lekce kurzu bruslení se uskuteční 1.12.2019

    7. lekce kurzu bruslení pořádaného naším krasobruslařským klubem se uskuteční v neděli 1. prosince 2019. Přesný čas zahájení lekce bude následovně upřesněn na webových stránkách našeho klubu.

  • 5. 10. 2019 Mistrovství České republiky pro rok 2020 v sólových kategoriích

    Krasobruslařský klub Pardubice byl Českým krasobruslařským svazem pověřen uspořádáním Mistrovství České republiky pro rok 2020 v sólových kategoriích žáci, žákyně, mladší žáci, mladší žákyně, nejmladší žáci a nejmladší žákyně.

  • 5. 10. 2019 50. ročník Malé ceny Pardubic

    Dne 23 ÷ 24. listopadu 2019 se uskuteční v entheria areně v pořadí již 50. ročník Malé ceny Pardubic v krasobruslení. Závod je pořádán v rámci Českého poháru v kategoriích ISU systému hodnocení.

Kontakt

Krasobruslařský klub Pardubice

K Vinici 1901
530 02 Pardubice
E-mail: info@krasopce.cz

Facebook: KrasobruslarskyKlubPardubice

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.